Tradmunnspillåret 2025 – Tradmunnspill Trondheim

Tradmunnspill Trondheim har øvinger hver 14. dag. De holdes i medlemmenes heim og det går på skift hvem som er vertskap. I 2025 hadde vi ca 20 øvinger.
Gruppa har ca 10 medlemmer. På øvingene deltar fra 2 til 10 personer. Vi ønsker gjerne flere medlemmer.

Fra konserten på Ringve museum der noen av medlemmene i Tradmunnspill Trondheim hadde et innslag.

Vi har hatt noen få «opptredener» i løpet av året – relativt mye til oss å være. Vi startet som vanlig med «Nyttårskonsert» hos Trine og Anders, der det var det også invitert ikkemunnspillspillende gjester. Alle bidrar med mat og underholdning. Et supert konsept.

Det skjedde vel ikke noe ekstraordinært før en del av gruppa møtte opp på Folkemusikkpub i Innherredsveien. Der kommer det alle slags folkemusikere og -interesserte, som får spille på skift. Vi som gruppe spilte en låt og Jan Ditmar spilte et stykke alene.  

I juni var det tradmunnspillseminar i Knarrevik på Sotra. Fra vår gruppe deltok Jan og Berit.  

I oktober hadde vi to opptredener som det var litt sus over. Lørdag 18. oktober spilte vi som vanlig på Bjørkmyrmartna´n. Det er et årlig arrangement med marked og musikkinnslag. Gruppa spilte 3-4 låter og Jan Ditmar hadde soloinnslag.

Dagen etter opptrådte noen fra gruppa med Gånglåt från Godnäs på en større konsert på Ringve museum. Konserten var i regi av Foreningen Norden og Trondheim Toradergruppe i anledning Foreningen Nordens 100-årsjubileum. Det var danseopptredener og spill for en nesten fullsatt sal.